Nasz proces rekrutacyjny - krok po kroku

Sprawdź, co przed nami!

Tak zaprojektowaliśmy nasz proces rekrutacji, by poznać zarówno Twoje umiejętności, jak i Ciebie jako osobę.

Scrolluj
Aplikujesz przez nasz system rekrutacyjny
1

Pierwszy kontakt - przedstaw się

Dajesz nam okazję, by Cię poznać. Opowiadasz o sobie oraz o tym, co jest dla Ciebie ważne.

  1. Przechodzisz do formularza zgłoszeniowego po kliknięciu przycisku Aplikuj w jednym z naszych ogłoszeń.

  2. W formularzu:

    • uzupełniasz podstawowe informacje osobowe i kontaktowe,
    • załączasz swoje CV,
    • wypełniasz takie pola jak: "O sobie" czy "Twoje wartości".

Na podstawie uzyskanych informacji kwalifikujemy kandydatów do kolejnych etapu rekrutacji.

Podstawowa weryfikacja kompetencji
2

Zadanie wstępne

Rozwiązujesz krótkie zadanie zaprojektowane tak, by wstępnie sprawdzić Twoje umiejętności.
Jego forma nie jest powiązana z konkretnym stanowiskiem. Kompetencje stanowiskowe sprawdzamy w kolejnych etapach rekrutacji.

  1. Otrzymujesz link do zadania na Twoją skrzynkę email.
  2. Wykonujesz zadanie zgodnie z instrukcją i wysyłasz rozwiązanie.

Do kolejnego etapu przechodzą kandydaci, którzy przesłali poprawne rozwiązanie.

Czas trwania etapu: do 7 dni

Analizujemy Twoje zgłoszenie
3

Sprawdzamy, czy do siebie pasujemy

Z baczną uwagą rozpatrujemy Twoją aplikację.
Dokładnie analizujemy Twoje CV, odpowiedzi z formularza oraz rozwiązanie zadania wstępnego, aby dowiedzieć się, kim jesteś i czym kierujesz się w swojej pracy.

Szukamy odpowiedzi na to, czy:

  • mamy szansę być zgodni,
  • posiadasz predyspozycje do pracy na danym stanowisku (patrz przykłady).

PRZYKŁADY PREDYSPOZYCJI

  • Jeżeli chcesz uczyć języka polskiego, lepiej znać zasady ortografii.
  • Skoro interesuje Cię praca jako przewodnik dla obcokrajowców, warto sprawnie komunikować się po angielsku lub w innym języku obcym.
  • Chcesz pracować w bezpośrednim kontakcie z ludźmi? Dobrze, gdyby sprawiało Ci to przyjemność i dawało satysfakcję.
  • Interesuje Cię praca przy projektach naukowych? Powinno Ci naturalnie przychodzić porządkowanie i strukturyzowanie informacji (i nie tylko) również w życiu codziennym.

Przewidywany czas trwania etapu: do 7 dni

Rozwiązujesz zadanie rekrutacyjne
4

Pokaż nam swoje możliwości

Przedstaw swoje umiejętności i podejście do pracy w praktyce. Wspólnie przekonamy się, czy chcemy ze sobą pracować.

W skrzynce mailowej pod adresem podanym w formularzu znajdziesz wiadomość z:

  • zadaniem rekrutacyjnym,
  • kilkoma dodatkowymi pytaniami.

Otrzymane przez Ciebie zadanie ma sprawdzić szeroko pojęte zdolności i predyspozycje. W przypadku większości z nich nie ma jednej poprawnej odpowiedzi.

Wykonaj je zgodnie z Twoimi umiejętnościami, inwencją i uznaniem. Czekamy na Twoje rozwiązanie zazwyczaj 7 dni.

Po akceptacji pierwszego zadania możesz otrzymać do rozwiązania jeszcze jedno, doprecyzowujące.

Przewidywany czas trwania etapu: 7 dni / zadanie

Rozpatrujemy Twoje rozwiązanie
5

Sprawdzamy, jak działasz

Wnikliwie analizujemy sposób i jakość wykonania zadania. Z uwagą czytamy Twoje odpowiedzi na pytania. Zapewniamy kompleksową i dokładną ocenę rozwiązania. W tym celu angażujemy do niej:

  • dział HR,
  • 1-2 osoby z działu odpowiedniego dla stanowiska.

Kryteria, jakie bierzemy pod uwagę, to:

  • zgodność z naszą kulturą organizacyjną,
  • względy formalno-techniczne,
  • styl komunikacji.

Na podstawie ocen wszystkich zaangażowanych podejmujemy wspólną decyzję.

Przewidywany czas trwania etapu: 1 - 7 dni

Rozmawiamy przez telefon
6

Pierwszy bezpośredni kontakt

Przekonajmy się, jak do siebie pasujemy. Przeprowadzamy krótką rozmowę telefoniczną, podczas której sprawdzimy Twoją wiedzę i predyspozycje, a także porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i wspólnych możliwościach.

Podczas rozmowy mogą pojawić się pytania:

  • techniczne, odpowiednie do aplikowanego stanowiska,
  • osobowościowe,
  • logiczne/analityczne.

Po zakończeniu rozmowy osoba, która ją przeprowadzała, sporządza o niej notatkę i przekazuje ją zespołowi odpowiedzialnemu za rekrutację.

Przewidywany czas trwania rozmowy: do 10 min
Podejmujemy decyzję o kolejnym kroku w ciągu: 3-7 dni

Przeprowadzamy rozmowę kwalifikacyjną - osobiście lub zdalnie
7

Spotykamy się twarzą w twarz

Wspólnie upewniamy się, że stanowimy odpowiednie dopasowanie. Rozmowa na żywo zweryfikuje nasze wrażenia i oczekiwania. Lepiej poznasz firmę pod kątem jej struktury i sposobu zarządzania.

Na rozmowie możesz spodziewać się kilku osób, w tym m.in.:

  • specjalisty HR,
  • pracownika działu odpowiedniego dla stanowiska.

W tym etapie Twoje umiejętności mają minimalne znaczenie. Rozmawiamy na wiele tematów, w tym o sposobach pracy. Podczas spotkania wspólnie sprawdzamy, czy dobrze do siebie pasujemy i czy będziesz się dobrze czuć w naszym zespole.

Przewidywany czas trwania: do 1 godz.

Otrzymujesz informację zwrotną na koniec procesu
8

Dajemy znać o wyniku rekrutacji

Nie pozostawiamy Cię bez informacji. Niezależnie od wyniku procesu rekrutacji otrzymujesz wiadomość na jego koniec.

Na informację o podjętej decyzji możesz czekać: do 7 dni

Czujesz, że do nas pasujesz?

Dołącz do nas!

Sprawdź aktualne oferty